REMONT, REMONT, REMONT

W pomieszczeniach, które od połowy grudnia będą siedzibą Warsztatów Terapii Zajęciowej oficjalnie ruszyły prace remontowe. Pracy przed nami bardzo dużo jednak nie poddajemy się- za długo czekaliśmy na to aby w Luboniu powstało miejsce, do którego będą mogły uczęszczać osoby, które ukończyły już naukę w szkole. NAJNOWSZE WPISY I ZDJĘCIA PREZENTUJEMY PONIŻEJ. AKTUALNY WPIS Z 14.12.2015r  ( FINISZ). Kliknij CZYTAJ WIĘCEJ.

Burzenie, wynoszenie gruzu, murowanie......to wszystko przed nami. Wiekszość prac wykonujemy we włsnym zakresie ale na szczęście mamy wspaniałych pomocników-Macieja i Kubę. W szczególności Maciej odkrył w sobie smykałkę do prac remontowych. SUPER !!!!!
Trzymajcie za nas kciuki abyśmy zdążyli ze wszystkimi pracami na czas.

Od dzisiaj na bieżąco będziemy przekazywać raport z postępu prac budowlanych.

Zdjęcia z remontu

 

NIEUSTAJĄCY REMONT !!!

Końca remontu niestety nie widać. Nadal burzenie. Największym wyzwaniem jest zrobienie nowych łazienek oraz sali kuchenno-jadalnej. Reszta pomieszczeń wymaga głównie położenia paneli,pomalowania ścian, osadzenia drzwi lub też niewielkich wyprawek murarskich.

Cały czas jesteśmy pozytywnie zbudowani tym, iż naprawdę wkół nas zgromadziło sie grono naprawdę wspaniałych ludzi, którzy bezinteresownie pomagają nam dopiąć do końca ten projekt.

Dziekujemy Wam, że jesteście z nami to dla nas bardzo ważne.

Zdjęcia z remontu

ZACZYNAMY MALOWANIE !!!

Nie ustajemy w działaniu. Niemal każdego dnia rodzice, osoby bliskie naszemu Stowarzyszeniu oraz fachowa firma remontowa pojawiają sie w remontowanych pomieszczeniach. Już zaczęliśmy malowanie ścian w niektórych pomieszczeniach. Dzięki temu już powoli pomieszczenia te zaczynają przypominać pracownie jakie od 15 grudnia będą wykorzystywane przez uczestników Warsztatów Trapii Zajęciowej.

Nadal bardzo dużo mamy do zrobienia. Na szczęśćie mamy wokół siebie wielu dobrych ludzi, którzy pomimo swoich innych zajęć potrafią popołudniami pomagać nam najlepiej jak potrafią. Jesteśmy im bardzo wdzięćzni za wszystko. DZIEKUJEMY !!!

Zdjęcia z remontu

 

PANELOWO !!!

Powoli prace remontowe wchodzą w trochę inny etap a mianowicie zaczęliśmy kłaść panele w pokojach, które już niebawem zapełnią się podopiecznymi stowarzyszenia Wspólna Droga. Czas nas bardzo goni więc codziennie przez remontowane pomieszczenia przewijają się najróżniejsze osoby- rodzice, pracownicy z zaprzyjaźnionej i oddanej firmy remontowej, nasi wszyscy kochani bezinteresowni pomocnicy. Przy każdej kazji Wam bardzo DZIEKUJEMY czynimy to także teraz.

Kolejne prac przed nami to kładzenie płytek, monatż pozostałych drzwi, prace instalacyjne, ostatnie poprawki malarskie.......jest jeszcze tego troszeczkę.

Poniżej kolejna porcja zdjęć tym razem etap nazwany przez nas- PANELE !!!

Zdjęcia z remontu

PŁYTKOWO !!!

I udało się, rozpoczęlismy kolejny etap jakim było położenie płytek w łazience oraz w pracowni gospodarstwa domowego. W tym dniu po raz kolejny wspomogli nas wspaniali ludzie głownie Marek oraz  Ryszard. Nie możemy zapomnieć również o naszych wspaniałych tatusiach, którzy dzielnie wspomagali naszych fachowców. Arek -uczestnik warsztatów uczył sie kłaść płytki pod czujnym okiem Pana Ryszarda. SUPER !!! Mamuśki działały tradycyjnie w nieco mniejszym zakresie niemniej z ogromnym zaangażowaniem. Starałyśmy się przygotować kolejne pokoje do malowania.

Na dzień dzisiejszy cały czas walczymy- z czasem, z finansami no i ostatnio WALCZYMY  z wentylacją. Pokonaliśmy już tak wiele wierzymy więc, że dokończymy tego ważnego dzieła jakim są Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Dziękujemy Markowi oraz Panu Ryszardowi za pomoc !!!

Kolejna porcja zdjęć z etapu PŁYTKOWO !!!

Zdjęcia z remontu

ELEKTRYCZNIE !!!

Powoli kończymy montowanie wszekiego rodzaju kontaktów, włączników oraz lamp. Dzięki ogromnemu wsparciu firmy ENEA udało nam się zakupić fantastyczne oświetlenie. No ale to wszystko trzeba jeszcze było zamontować. No i w tej branży także okazało się, że jest grupa ludzi, która wsparła nas niesamowicie mocno. Wielkie podziękowania należą się Mariuszowi, Sławkowi oraz Maciejowi, którzy naprawdę się bardzo napracowali montując kilkanaście lamp nie wspominająć o włacznikach.

Pomocni okazali się także niektórzy tatusiowie naszych podopiecznych- im również bardzo dziękujemy.

Teraz już wszystkie sale, łazienki, kuchnia oraz bardzo długi korytarz oświetlone są zgodnie z wymogami. Jest jasno i przytulnie.

Panowie, jeszcze raz bardzo, bardzo DZIĘKUJEMY za wsparcie, fachową pomoc w zakupie towaru oraz w montażu !!!

Zdjęcia z remontu

INSTALACYJNIE !!!

Już powoli kończymy remontowanie pomieszczeń. w których już za kilka dni zaczną działać Warsztaty Terapii Zajęciowej.
Warsztaty nie mogły by jednak działać gdyby nie byo sanitariatów i wszytskich urządzeń instalacyjnych. Dużym wyzwaniem było także zamontowanie hydrantu. W tym miejscu chcielibyśmy bardzo gorąco podziękować Panom, którzy brdzo wspomogli nas w tych niejednokrotnie ciężkich pracach instalatorskich. 

Na szczęście wszystko poukładało w wszystkim instalatorom oraz ich pomocnikom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!
 
Podsumowując - umywalki mamy, sanitariaty mamy, baterie mamy, kaloryfery mamy no i...hydrant mamy. SUPER !!!!

Zdjęcia z remontu

FINISZ !!!

Jesteśmy na finiszu. Za nami ostatnie prace malarskie, porządkowe. Ukłądana jest wykładzina a my meblujemy kolejne pracownie. Sprżataliśmy, sprzątaliśmy i sprzątaliśmy. Cały mikołajkowy weekend spędziliśmy dopieszczając pomieszczenia gdyż przed nami był tydzień kontroli i czas wydawania róznego rodzaju pozwoleń na użytkowanie pomieszczeń. Wszystko wypadło SUPER i tym samym prace remontowe ZAKOŃCZYŁY SIĘ !!!!

Szczęśliwi ale też bardzo zmęczeli oddajemy wyremontowane pomieszczenia 20 podopiecznych Stowarzyszenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Działania Stowarzyszenia są także współfinansowane przez Urząd Miasta Luboń

logo lubonia 100px

I Ty możesz nam pomóc!

1 procent